Till dig som vill engagera dig i Hallands Släktforskarförening

Här presenterar vi ett axplock av trevliga arbetsuppgifter

Hallands Släktforskarförening strävar efter att utvecklas framåt och vi har ständigt många projekt på gång. I takt med att föreningen växer vill vi nu komplettera vår organisation och söker därför fler medhjälpare. I vår förening förenas vi som har släktforskning som ett gemensamt intresse och tillsammans driver vi före­ningen framåt. Genom ett engagemang i vår förening knyter du många trevliga sociala kontakter.
Vi presenterar här ett utbud med aktiviteter där det säkert finns något som just du vill engagera dig i. Vi vill betona att många av uppgifterna inte är platsbundna och att allt sker på ideell basis.

De tio första som anmäler sig till ett nytt uppdrag får en Sverigelott. Först till kvarn!

Tips! Tänk på att du kan förstora bilden på skärmen med hjälp av ctrl och + (plus) och förminska med ctrl och – (minus).